Havaalanı Transfer İşi Yapmak İstiyorum, Nasıl Başlarım?

Havaalanı Transfer İşi Yapmak İstiyorum, Nasıl Başlarım?

Havalimanı taşımacılığı olarak da adlandırılan transfer sistemleri, gerekli izin ve belgelerin teminiyle sağlanabilir. Yolcu taşımacılığı olarak faaliyet edilen sektör, karayolu ulaşım hizmetlerinden biridir. Ulaştırma Bakanlığı’nın resmi izniyle yapılan havaalanı transfer işi yapmak için tüm belgelerin tamamlanması gereklidir.

Havaalanı Transfer İşi İçin Gerekli Belgeler

Havaalanı transfer işine girmek isteyen kişilerin öncelikle faaliyet alanı belirlemesi gerekiyor. VIP araç transfer hizmetleri, shuttle transfer sistemleri gibi seçenekleri belirleyerek, başvuru kabulüyle faaliyet sağlanabilir.

Araç sayısından, firma bilgilerine dek çeşitli formların sunulması gerekiyor. Araç belgeleri, muayene ve bakım bilgileri, transfer hizmetinde çalışacak kişilerin bilgi ve evrakları, firma ve acentelerin bilgi ve evrakları, satış noktaları, tescil sorgulama gibi istenilen evrakların, faaliyet gösterilecek transfer alanına göre sunulması gereklidir.

Havaalanı Transfer İşi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yolcu taşımacılığı olarak hizmet verilen sektörde, güler yüz en önemli unsurdur. Müşteri memnuniyeti sağlamak, gerekli nezaketi göstermek iş başarısını ve iş kalitesini sağlar. Havaalanı transfer hizmeti için gereken önemli hususlar şu şekildedir;

  • Havaalanı transfer işinde kullanılacak transfer araçlarının ve transfer hizmeti verecek personellerin iyi görünümlü olmaları gereklidir.
  • Araç içi ve dışının daima temiz olması, havalandırılmış ve güzel kokuyor olması müşteri memnuniyetini artırır.
  • Profesyonel sunum önemlidir, her yapılan transfer bir referanstır.
  • Yol kurallarına uymak, belirlenen hız limitlerini aşmamak, araç içinde saygılı davranmak, transfer işi için önemlidir.
  • Araç donanımlarının sağlam ve kullanılabilir olması gereklidir.
  • İklimlendirme ve soğutma sistemlerinin sorunsuz çalışıyor olması önemlidir.
  • Bebek ve çocuk yolcular için emniyet koltukları ve kemerleri mutlaka bulundurulmalıdır.
  • Transfer yapan araçların sigortaları, kaskoları ve araç belgeleri, daima araçta bulundurulmalıdır. Havaalanı transfer işi nasıl yapılır konusunda, tüm prosedürlerin bilinmesi ve belgelerin alınmasıgereklidir.
  • Yolcu taşıma belgesi ve yasal belgeler, araçta bulundurulmalıdır.
  • Teknik ve periyodik bakımların düzenli olarak yapılması, yol ve yolcu güvenliğini sağlar.

Havaalanı Transfer İşi Shuttle Sistemi Nedir?

Havaalanı transfer işi yapmak istiyorum, shuttle transfer yapabilir miyim gibi konularda, yolcu taşımacılığı kurallarından bahsedebiliriz. Shuttle transfer işi, belirli saatler dahilinde ve servis niteliğinde yapılan transfer işidir.

Shuttle transferler, büyük ve geniş kapasiteli yolcu taşıma araçlarıyla yapılan havalimanı ulaşım seçenekleridir. Belirli periyotlarla şehirden havalimanına, havalimanından şehir merkezine ve önemli noktalara transfer sağlanır.

Shuttle Transfer İşinin Özellikleri Nelerdir?

Genellikle yolcular tarafından tercih edilen ulaşım seçeneğidir. Shuttle transfer sisteminde her 30 dakikada bir, her saatte bir ya da gece belirli saatlerde gibi zamanlar sunularak, havalimanı önünden yolcular alınarak, ulaşım hizmeti verilir.

Shuttle transferlerinin avantajı, ekonomik fiyat sunmasıdır. Shuttle araçlarda kişi başı ulaşım ücreti alınır ve diğer tüm seçeneklerden daha cazip fiyat sunulur.

Havalimanı Transfer Araçlarının Avantajları Nelerdir?

Havalimanı transfer hizmeti veren firmalar, kişilere özel format sunar. Tek kişi veya aileler, kalabalık gruplar gibi kapasitelere göre araç seçenekleri bulunur. Kalabalık ve çocuklu aileler için avantajlı bir ulaşım seçeneğidir. Havaalanı transfer işine nasıl başlanır konusunda, firmaların hizmet seçenekleri değerlendirilmelidir.

Yurt dışından gelen kalabalık misafirler için, yabancı turistler için özellikle tercih edilen transfer seçenekleridir. Güzergah seçeneği oldukça fazladır ve gitmek istediğiniz yere kadar ulaşım hizmeti verilir. Havalimanına gidişlerde de bulunduğunuz konumdan sizi tam vaktinde alarak, konforlu şekilde uçuş saatinize yetişmenizi sağlar.

Havalimanı Transferlerinde Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Shuttle transfer hizmetlerinin en ekonomik ulaşım seçeneği olduğundan bahsetmiştik. Fakat şehirlere göre; otobüs, minibüs, metro gibi ulaşım seçenekleri de bulunmaktadır.

Vip transfer ve havalimanı transfer hizmetlerinde fiyatlar, çeşitli faktörlere göre belirlenir. Seyahat edilecek mesafe, transfer hizmeti verilecek araç özellikleri ve kişi sayısı, transfer zamanı ve saati gibi etmenler değerlendirilerek, fiyat belirlenir.

Transfer Relax yazılım sistemleriyle, transfer bilgilerinizi girerek fiyatı öğrenebilirsiniz. Mobil uyumlu program sayesinde, tüm Android yada iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızdan sisteme erişim sağlayabilirsiniz.

Transfer Relaxı Beğendiğiniz mi ?

Profesyonel ve kolay kullanılabilir bir yazılım deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen demo talebinde bulunarak transfer yazılımını daha detaylı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Ol